-
Herbaty rożki 4 smaki
Wysyłka w ciągu | 24 godziny |
Cena przesyłki | 15 |
Dostępność | Mała 2 szt. |
Waga | 0.035 kg |
Kod kreskowy | |
EAN | 5904665235331 |
Nie masz czasu na klikanie - zamów kawę telefonicznie: 604243970
Chcesz dowiedzieć się kiedy będzie kawa? Albo o coś dopytać zanim zdecydujesz się ją kupić? |
Opakowanie
Nasze herbatki są elegancko zapakowane w foliowy, przezroczysty rożek zawiązany kolorową wstążką, co czyni je idealnym upominkiem dla bliskiej osoby :)
Jak najlepiej parzyć herbaty?
Do zaparzenia herbaty użyj frenchpressu, sitka do zaparzania lub specjalnej filiżanki z koszyczkiem. Dzięki temu kawałki liści nie będą pływały po całej filiżance. Wsyp 1 łyżeczkę liści na 1 filiżankę napoju. Zalej liście herbaty:
białej:
zielonej: 200-250 ml wody o temp. 75-80°C. Odczekaj od 2 do 4 min aż się zaparzy,
oolong: 200-250 ml wody o temp. 85-90°C. Odczekaj od 2 do 4 min aż się zaparzy,
czerwonej: 200-250 ml wody o temp. 95-100°C. Odczekaj od 2 do 4 min aż się zaparzy,
rooibos: 200-250 ml wody o temp. 95-100°C. Odczekaj od 3 do 6 min aż się zaparzy,
czarnej: 200-250 ml wody o temp. 100°C. Odczekaj od 3 do 6 min aż się zaparzy,
owocowa: 200-250 ml wody o temp. 100°C. Odczekaj od 3 do 6 min aż się zaparzy,
Teraz możesz cieszyć się je aromatycznym smakiem i zapachem.
Herbata czerwona Pu-Erh (45g) - skąd pochodzi i jak powstaje?
Liście herbaty są zbierane i skręcane, pozostawione w ten sposób dojrzewają, wtedy dochodzi do procesu fermentacji mikrobiologicznej – długotrwałe wystawienie liści na działanie mikroelementów. Rezultatem tego procesu jest ciemna herbata o ziemistym smaku. Występuje przede wszystkim w prowincji Yunnan i to właśnie wyprodukowana tam herbata nazywa się Pu Erh. Dzięki jej właściwościom odchudzającym sięgamy po nią dość często.
Herbata czerwona Pu-Erh Marco Polo (45g) - skąd pochodzi i jak smakuje?
Liście herbaty są zbierane i skręcane, pozostawione w ten sposób dojrzewają, wtedy dochodzi do procesu fermentacji mikrobiologicznej – długotrwałe wystawienie liści na działanie mikroelementów. Rezultatem tego procesu jest ciemna herbata o ziemistym smaku. Dzięki jej właściwościom odchudzającym sięgamy po nią dość często. Występuje przede wszystkim w prowincji Yunnan i to właśnie wyprodukowana tam herbata nazywa się Pu Erh.
Co ukryte jest w herbacie Pu-Erh Marco Polo?
Marco Polo to połączenie najwyższej jakości herbaty Pu-Erh z suszonym bananem, skórką pomarańczy, wiórkami kokosowymi, hibiskusem, truskawką liofilizowaną oraz płatkami bławatka. Ta mieszanka jest lekko egzotyczna dzięki bananom i wiórkom kokosowym ale także orzeźwiająca dzięki hibiskusowi i truskawce.
Herbata Rooibos Himalajskie Wzgórza (45g) - co zawiera i jak smakuje?
Rooibos to napar z wysuszonych liści czerwonokrzewu afrykańskiego. Herbata ta zawiera bardzo małą ilość garbników, które są odpowiedzialne za gorzki smak herbat, co czyni ją bardzo delikatnym naparem. Rooibos nie zawiera również teiny więc można ją pić o każdej porze dnia i nocy nie obawiając się o problemy z zaśnięciem. Z tego względu polecana jest jako świetny napar dla dzieci. Rooibos Himalajskie Wzgórza zawiera w składzie liofilizowaną żurawinę i czerwoną porzeczkę, wiórki kokosowe, skórkę pomarańczy, płatki hibiskusa i jaśminu oraz suszone owoce jagody goji. Dzięki tak bogatemu składowi napar ten jest pyszny i niezwykle wartościowy.
Yerba Mate (40g) - skąd pochodzi i jak smakuje?
Yerba Mate to suszone listki ostrokrzewu paragwajskiego. Uprawiana jest w Argentynie, Paragwaju, Urugwaju i Brazylii. Każda z nich ma inny smak i wygląd. Brazylijska Yerba Mate jest delikatna, lekko słodka w smaku, nie leżakuje dlatego wyróżnia się świeżym, orzeźwiającym trawiastym smakiem.
A jak wpływa na organizm?
Yerba Mate ma działanie pobudzające ze względu na wysoką zawartość kofeiny. Dostarcza także organizmowi dużej ilości składników odżywczych, nie podrażnia żołądka, likwiduje objawy zmęczenia, reguluje ciśnienie krwi, poprawia przemianę materii. To tylko niektóre z dobroczynnych właściwości Yerba Mate. Wypróbuj i przekonaj się sam o jej działaniu.
Jak najlepiej parzyć Yerbę?
Do zaparzenia herbaty użyj tykwy lub ceramicznego naczynka.
Wsyp około połowę naczynka suszu w zależności od mocy jaką chcesz uzyskać.
Ustaw naczynie wraz z suszem pod skosem i zalej wodą o temperaturze 70-80°C w pustą przestrzeń.
Włóż bombillę w miejsce, gdzie nalewana była woda. Pierwsza zaparzka wchłania większość wody, ponieważ sucha yerba pęcznieje, więc po chwili trzeba dolać nowej.
Odczekaj od 2 do 4 min aż się zaparzy.
Taką Yerbę można zalewać kilkukrotnie aż do momentu jej wypłukania.
Teraz możesz cieszyć się je aromatycznym smakiem i zapachem.