• Kategorie
  • Szukaj
  • Kapsułki Nespresso

Nespresso kapsułki

Zmielona kawa zamknięta szczelnie w kapsułkach po raz pierwszy pojawiła się na rynku w latach 70. XX wieku. To właśnie wtedy firma Nestlé stworzyła po raz pierwszy słynne już na całym świecie kapsułki Nespresso, które miały być szybkie i wygodne w użyciu. Wygaśnięcie niektórych patentów na system kapsułkowy do kawy opracowanych przez firmę Keurig spowodowało, że coraz więcej producentów kaw zaczęło decydować się na takie rozwiązanie, wyczuwając jego duży sukces. Z roku na rok sprzedaż kapsułek do Nespresso zawierających wyselekcjonowane, zmielone ziarna kawy wzrastała bardzo szybko w przeciwieństwie do sprzedaży kaw ziarnistych. Po wprowadzeniu również przez inne firmy tak zapakowanych kaw mielonych, moda na kapsułki dosyć szybko opanowała Amerykę Północną i Europę. W Polsce z kolei rozpowszechniła się dopiero w latach 2010-2013.

Kapsułki do Nespresso – aromatyczna kawa w kilka chwil

Kapsułki pozwalają na bardzo szybkie, czyste i wygodne przyrządzenie aromatycznej kawy niemalże w jednej chwili. Każdy może przygotować ten niesamowity, pobudzający napar w zaciszu własnego domu – i to bez konieczności posiadania wiedzy baristycznej, gdyż wszystko zamknięte jest w jednej kapsułce do Nespresso. Zaparzenie kawy w ekspresie Nespresso jest bardzo proste i wygodne, dlatego też rozwiązanie to szybko zyskało popularność nie tylko w biurach, ale również w domach. Wystarczy bowiem umieścić kapsułkę w wyznaczonym miejscu, podstawić filiżankę i nacisnąć przycisk. Kawa robi się błyskawicznie. W ekspresach na kapsułki pomija się etap mielenia ziaren, woda doprowadzana jest do wrzenia w tempie błyskawicznym i po zaparzeniu kawy nie trzeba nic myć w przeciwieństwie do ekspresów kolbowych czy przelewowych.

Kapsułki Nespresso – bogaty smak i aromat kawy w kompaktowej formie

Kawę przeznaczoną do kapsułek mieli się tuż przed zapakowaniem jej do tych malutkich pojemniczków. Następnie pakowana jest próżniowo do każdej kapsułki w ilości 5-7 g, aby zachowała swój niepowtarzalny aromat. Do jej przygotowania wymagany jest specjalny ekspres do kawy działający podobnie do ekspresu ciśnieniowego, z tą różnicą, że zagotowana do ok. 100ºC woda zostaje wstrzyknięta pod wysokim ciśnieniem do kapsułki Nespresso wypełnionej zmieloną kawą, dzięki czemu uzyskuje się aromatyczny napój w krótkim czasie. Stąd też Nespresso kapsułki są szybkim i wygodnym rozwiązaniem, kiedy mamy jedynie krótką przerwę na ulubiony napój czy szybko chcemy zrobić kawę na wynos. Kompaktowe rozmiary tego typu ekspresów na kapsułki sprawiają, że te urządzenia nie zajmą nam zbyt dużo miejsca w kuchni.

Nespresso kapsułki – oferta ulubionego napoju w nowoczesnej formie

Poszukując wygodnego i szybkiego rozwiązania w postaci kapsułek do Nespresso, warto zapoznać się z ofertą produktów od wiodących producentów kawy, takich jak: Nestle, Jacobs, Illy czy Gimoka. Znajdziecie u nas szeroką gamę kapsułek firmy Gimoka (np. Cremoso, Lungo, Vellutato), Jacobs (np. Lungo, Lor), Garibaldi. 

 

W naszej ofercie dostępne są również kapsułki innych systemów, np. kapsułki do ekspresów Dolce Gusto, kapsułki Cafissimo czy kapsułki Tassimo. Pełna oferta naszych kaw w kapsułkach dostępna jest tutaj.