• Kategorie
  • Szukaj
  • Kawa organiczna BIO/EKO mielona

Jeśli szukają Państwo klasycznych, ponadczasowych produktów, z pewnością zachwyci Państwa kawa organiczna Lavazza. Produkcję tej kawy rozpoczął na przełomie XIX i XX wieku mieszkający w Turynie Luigi Lavazza. Firma wciąż pozostaje w rękach jego rodziny, która rozszerzyła działalność, ale jednocześnie pozostała wierna tradycyjnemu smakowi.

Oferowana przez nas włoska kawa eko to produkt najwyższej jakości. Tym, co wyróżnia kawę Lavazza, jest niespotykane połączenie różnych rodzajów ziaren Arabici pochodzących z Ameryki Południowej i Środkowej, a także z Afryki i Azji. Różne odmiany ziaren tworzą złożony, interesujący smak z dominującą nutą owocowo-kwiatową oraz łagodnym, słodkim akcentem. Kompozycje proponowane przez włoskiego producenta zachwycają najbardziej wymagających kawoszy. To właśnie idealne wyważenie różnych nut smakowych sprawia, że Lavazza jest niezwykle popularna na całym świecie.

Przykład doskonałego smaku stanowi np. Lavazza Tierra Bio Organic. Kawa ta posiada delikatny, naturalny aromat, w którym jest wyraźnie wyczuwalny duet kwiatów i owoców. Kompozycja wyróżnia się średnią intensywnością, dlatego przypadnie do gustu przede wszystkim miłośnikom łagodnych, spójnych bukietów. Lavazza Tierra Bio Organic to kawa mielona, która świetnie sprawdzi się zarówno podczas biznesowego spotkania, jak i wizyty rodziny oraz przyjaciół. 100-procentowa mieszanka wysokiej jakości arabici umożliwi przygotowanie nie tylko wyjątkowego espresso, ale również aromatycznego latte. Kawa ta nadaje się do różnych sposobów zaparzenia, m.in.: po turecku, w kawiarce lub ekspresie.

Ziarna wykorzystywane przez firmę Lavazza podczas produkcji pochodzą ze sprawdzonych, ekologicznych upraw. Potwierdzenie tego, że dostępne w naszym asortymencie produkty to m.in. kawa eko, stanowią dwa certyfikaty: UTZ oraz Bio Organic. Międzynarodowy certyfikat UTZ jest przyznawany artykułom, które zostały wytworzone na bazie surowców pozyskanych z plantacji przyjaznych środowisku i pracownikom. Z kolei unijny certyfikat Bio Organic mogą otrzymać wyłącznie wyroby pozbawione antybiotyków, a także GMO.