• Kategorie
  • Szukaj
  • Włoska kawa ziarnista

Włoska kawa ziarnista to tradycja i kunszt

Sprawdzona technika zbioru i tradycyjna receptura parzenia sprawiają, że włoska kawa ziarnista cieszy się doskonałą renomą na całym świecie. Obecnie dzięki rozwiniętemu eksportowi kaw na całym świecie każdy z nas może uzyskać podobne doznania smakowe oraz cieszyć się niepodrabianym aromatem włoskiej kawy ziarnistej. Wystarczy zdecydować się na zakup ulubionego wariantu crema lub espresso z nutą delikatnej kwasowości, słodyczy lub goryczki. Smak i aromat włoskiej kawy ziarnistej wynika m.in. z położenia plantacji. Im wyżej znajduje się ona nad poziomem morza, tym kawa jest bardziej aromatyczna i ma mniej goryczki. Wpływa na nią też rodzaj ziaren (arabica, robusta), okres i metoda zbioru, warunki przechowywania, sposób wypalania ziaren (ciemne, średnie, jasne palenie) oraz kunszt rostera. Włoskie kawy ziarniste znakomicie nadają się do przygotowania: cappuccino, latte, latte macchiato czy espresso. Do najbardziej znanych włoskich kaw należą: Caffe Vergnano, Illy, Lavazza, Lucaffe, New York, Passalaqua, Parana czy Segafredo.

Włoska kawa ziarnista – niepowtarzalny aromat i smak

Odpowiednia grubość zmielenia, dobrana do konkretnej metody zaparzania wydobywa z niej esencję smaku i aromatu. Profesjonalni bariści rekomendują, aby zalewać kawę wodą o temp. 88-94°C, gdyż napój ten nie znosi wrzątku. Dzięki temu napój zyska odpowiedni balans, kwasowość i smak. Dla osób mających kłopot z nadciśnieniem lub układem krążenia, seniorów, młodzieży, kobiet w ciąży i karmiących piersią proponujemy bezkofeinową kawę włoską ziarnistą. Aby poznać piękno smaku i aromatu włoskiej kawy ziarnistej należy wybierać wyłącznie najlepsze, sprawdzone i cenione marki. Miłośnikom jaśniejszego stopnia palenia ziaren proponujemy: Arcaffe Mokacrema, Vergnano Granaroma, Illy Classico czy też Segafredo Intermezzo. Osoby preferujące ciemniejszy stopień palenia powinny wybrać włoskie kawy typu espresso jak np. Caffe Vergnano Espresso, Kimbo Aroma Intenso czy Alfredo Espresso.

Poczuj się jak w słonecznej Italii

Czy wiedziałeś, że kawy włoskie uważane są za jedne z najlepszych na świecie? W naszym sklepie oferujemy produkty od sprawdzonych producentów, starannie wyselekcjonowane i w pysznych wariantach smakowych. Kawy ziarniste sprawdzą się w ekspresie ciśnieniowym z młynkiem ale możesz wybrać także kawę sypaną lub w kapsułkach. Prawdziwa włoska kawa ziarnista kojarzy się z filiżanką naparu pijanego w małych kawiarniach na wąskich uliczkach Italii. Dzięki nam zaparzysz sobie ulubiony czarny napój w zaciszu domowym i przeniesiesz się myślami do słonecznych Włoch.

Wygodny sposób parzenia kawy

Nie masz czasu na staranne parzenie kawy? Kapsułki do Nespresso to idealny wybór dla Ciebie! Niewątpliwą zaletą kawy w kapsułkach Nespresso jest możliwość jej błyskawicznego przygotowania, przy zachowaniu doskonałego smaku. Wysoka temperatura i ciśnienie zapewniają optymalny proces parzenia kawy, wydobywając z niej najgłębsze walory. Taka kawa w kapsułkach nie traci swoich właściwości przez długi czas, gdyż dzięki aluminiowej powłoce jest szczelnie zamknięta i wolna od wpływu czynników zewnętrznych, co zapewnia jej świeżość oraz moc aromatów. Podobnie jak tradycyjnie parzona kawa, jest ona poddawana paleniu i mieleniu, z tą różnicą, że następnie czeka na Ciebie ukryta w małej, niepozornej, hermetycznie zamkniętej, aluminiowej kapsułce. Ma odpowiednio zachowane proporcje, więc taki napój za każdym razem będzie smakować równie dobrze.

Kawa to styl życia

Kierujemy się zasadą, że kawa to nie tylko doskonały sposób na przyjemne pobudzenie, ale również styl życia oparty o włoskie dolce vita, czyli sztukę czerpania przyjemności z małych rzeczy. Nasze wyselekcjonowane kawy pozwolą Ci przenieść się do świata pysznych smaków i aromatów. Zaskocz siebie oraz swoich bliskich, serwując znakomitą kawę prosto z Włoch, dzięki którym wspólnie przeniesiecie się do słonecznej Italii. Zapraszamy wszystkich miłośników kawy do zapoznania się z naszą ofertą, gdzie oferujemy różne smaki i gramatury czarnych ziarenek.

Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą naszych kaw smakowych.