• Kategorie
  • Szukaj
  • Kawa organiczna BIO/EKO

Szacuje się, że organiczne uprawy rolne stanowią jedynie 2% ogólnoświatowej produkcji rolniczej. Oznacza to zatem, że niewiele produktów można określić jako w pełni organiczne, czyli pozbawione sztucznych dodatków i chemicznych substancji. Wszelkiego rodzaju konserwanty są nie tylko niezdrowe, ale i przeszkadzają w odczuwaniu prawdziwego smaku. Tak samo jest w przypadku kawy. W sklepie KawaSmakowa.pl można jednak znaleźć kawę w 100% organiczną, która uprawiania jest na specjalnych farmach ekologicznych w Ameryce Środkowej i Południowej. Przy jej produkcji nie stosuje się sztucznych nawozów, herbicydów, ani tym bardziej syntetycznych pestycydów. Umożliwia to stworzenie kawy z najlepszych ziaren, które oddają pełnię smaku i pozwalają się cieszyć niepowtarzalnym aromatem. Nasza kawa organiczna to mieszanka najwyższej jakości ziaren Arabica. Dostępne są jej różne rodzaje: kawa palona klasycznie, medium, espresso oraz kawa smakowa (waniliowo-orzechowa).

Kawa organiczna - prosto z natury

Dlaczego warto zdecydować się na wybór kawy organicznej i czym różni się ona od powszechnie dostępnych kaw? Jest to propozycja skierowana przede wszystkim do koneserów czarnego naparu, którym zależy na unikalnym smaku. Jej aromat jest znacznie głębszy i wyczuwalny niemal od razu. Każdy, kto choć raz spróbuje tej kawy, z pewnością doceni jej walory i odczuje różnicę. To także świetny wybór dla osób, które pragną zadbać o środowisko naturalne. Uprawa tej kawy wpływa bowiem również na ekosystem, gdyż farmy ekologiczne otrzymują certyfikat „Stowarzyszenie Lasów Deszczowych". Oznacza to, że nie zanieczyszczają środowiska chemicznymi substancjami. Jest to więc w pełni zdrowy produkt, zaliczany do grona ekskluzywnych. Dzięki ofercie naszego sklepu wszyscy klienci mają teraz okazję przekonać się o jej wyjątkowości, gdyż jest ona dostępna w atrakcyjnej cenie. Zachęcamy do skosztowania unikalnej kawy organicznej, która zapewnia intensywne doznania smakowe. Gwarantujemy, że odczujesz najlepszy, naturalny smak, który nie potrzebuje sztucznych ulepszaczy. Dzień rozpoczęty od filiżanki tego czarnego naparu od razu stanie się przyjemniejszy i bardziej radosny.

Znane marki kaw ekologicznych w jednym miejscu

Oferujemy produkty, po które sięgają koneserzy na całym świecie. Do jednych z popularniejszych zalicza się kawa eko firmy Zavida. Charakteryzuje się ona intensywnością i głębią aromatu. Posiada bukiet zapachowy zapewniający wyjątkowe doznania zmysłowe. Do jej wytworzenia wykorzystuje się ziarna Arabiki pochodzące z Ameryki Południowej, Azji, Afryki. Ogromną uwagę zwraca się na zachowanie wysokich standardów. Stąd też wewnątrz torebki umieszcza się pochłaniacz wilgoci. Produkty Zavida są dostępne w wersji klasycznej i smakowej. Polecamy też kawy sygnowane logo J.J.Darboven, które wyróżniają się pikantnym smakiem. Potwierdzeniem jakości proponowanych przez nas mieszanek są przyznawane im certyfikaty. Aby je uzyskać, producenci muszą przestrzegać restrykcyjnych norm, a ich plantacje poddawane są regularnym kontrolom.

Kawa ekologiczna polecana jest nie tylko znawcom, ale także osobom dbającym o różnorodną i zdrową dietę. Sprzedajemy kompozycje w hermetycznie zamkniętych paczkach, które na długo zachowują wyrazisty aromat. Staramy się dokładnie określić parametry artykułów, w tym kraj pochodzenia, metodę obróbki, rodzaj palenia, a także podajemy datę przydatności do spożycia. W każdym opakowaniu znajdują się ziarna przeznaczone do zmielenia na dowolną grubość. Dzięki temu wyroby nadają się do stosowania w ekspresach ciśnieniowych, przelewowych, kawiarkach, drippach itp. Zachęcamy do wyboru naszych produktów. Kawa bio stanowi również doskonały pomysł na prezent.