• Kategorie
  • Szukaj
  • Kawa włoska

Kawy włoskie stanowią kwintesencję wyjątkowego smaku oraz aromatu. Najwyższa jakość ziaren powoduje, że każdy łyk staje się niepowtarzalnym doznaniem i dodaje pozytywnej energii na cały dzień.

Kawy włoskie – rodzaje, których trzeba spróbować

W naszej ofercie można znaleźć wiele kaw mielonych, a każda z nich nie bez powodu cieszy się dużą popularnością wśród kawoszy. Najchętniej wybieranym rodzajem włoskiej kawy jest typ espresso. Jest to typowa kawa przeznaczona do ekspresów ciśnieniowych ale można przyrządzić ją nawet bez ekspresu, zaparzając gorący napój np. metodą przelewową. Do kawiarek lepiej kupić typ moka, taka kawa jest grubiej mielona dzięki czemu z ziaren wolniej można wydobyć znakomity smak i aromat jednocześnie nie przepalając jej.

Oprócz tradycyjnych wariantów, proponujemy w naszym sklepie ponadto kawy bezkofeinowe, które okażą się doskonałą opcją dla osób starszych, kobiet w ciąży czy nastolatków.

Niepowtarzalny smak włoskiej kawy

Włosi wiedzą, jak zachwycić swoimi kawami, dlatego wytwarzają całą gamę niesamowitych smaków, co sprawia, że każdy może bez problemu znaleźć swój ulubiony. Osoby stawiające na słodycz, koniecznie powinny spróbować czekoladowej Bialetti Cioccolato Moka lub orzechowej Baletti Nocciola Moka, z kolei Illy Clasico będzie odpowiedniejsze dla tych, którzy preferują gorzkie smaki. Kawy włoskie mogą mieć wiele odsłon zapachowych i smakowych. U nas nie brakuje produktów z nutką wanilii, zbóż, pieczywa, kakao, suszonych owoców, kwiatów, karmelu i wielu innych. Dla dopiero poszukujących swojego ulubionego aromatu godna polecenia stanie się kawa Lavazza, będąca zbiorem najlepszych ziaren kawy wywodzących się z Ameryki oraz z Afryki, o bardzo unikatowym smaku i naturalnym aromacie.

Podróż po Włoszech dzięki kawie włoskiej

Dzięki temu, że rozsmakują się Państwo w naszych kawach włoskich, uda się poczuć wyjątkowy klimat, charakteryzujący wybrany rejon. W ten sposób nawet bez wychodzenia z domu można poznać, czym wyróżnia się kawa z Rzymu, Neapolu czy też Mediolanu. W końcu najlepsza włoska kawa ziarnista dostępna jest w naszym sklepie. Każda osoba będąca wielbicielem czarnego, pachnącego napoju, musi sięgnąć po produkty znajdujące się w tej kategorii, aby dać się oczarować bogatej ofercie niepowtarzalnych ziaren oraz aromatów. Na przykład kawa Lavazza należy oczywiście do tej najbardziej cenionej w Europie.

Zapraszamy do wybrania swojej wyjątkowej kawy włoskiej.