• Kategorie
  • Szukaj
  • BIALETTI

Bialetti to włoski producent kaw oraz akcesoriów kawowych – marka uznana na całym świecie i doceniana przez miłośników tego napoju. Kawiarki Moka Bialetti cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród koneserów, jak i amatorów przygotowywania kawy w domu. Marka słynie również z produkcji doskonałej kawy mielonej polecanej przede wszystkim do kawiarek oraz ekspresów ciśnieniowych. Oczywiście można bez problemu przygotowywać ją również różnymi alternatywnymi metodami, takimi jak chemex, dripp czy areopress. Będzie też doskonałą bazą przy tworzeniu rozmaitych napojów kawowych: latte, frappe czy flat white.

Kawa Bialetti Milano to w 100% Arabica, charakteryzująca się ciemnym profilem palenia. Można w niej wyczuć subtelne nuty suszonych owoców i delikatne aromaty kwiatów. Sposób jej mielenia sprawia, że poleca się ją głównie do kawiarek.

Miłośników mieszanek z pewnością zainteresuje kawa Bialetti Napoli, która składa się w 30% z Arabici, a w 70% z Robusty. Zawiera ona duże ilości kofeiny, jest więc idealna na poranki. Można w niej wyczuć intensywne nuty kakao oraz pieczywa. Grubość mielenia jest odpowiednia dla kawiarek, gwarantując optymalny przepływ wody, a co za tym idzie właściwy czas ekstrakcji.

Ciekawym wyborem jest również kawa Bialetti Midnight, odznaczająca się małą zawartością kofeiny. Wyczuwalne nuty wanilii oraz pełny, zbalansowany smak sprawiają, że jest ona znakomitym pomysłem na drugą część dnia.

Bialetti Roma to kawa składająca się w 50% z Arabici i w 50% z Robusty. Intensywny smak oraz obecność nut owocowych i czekoladowych sprawiają, że nadaje się ona do picia o każdej porze.

Kawa mielona będzie idealnym rozwiązaniem zwłaszcza w podróży, kiedy nie ma dostępu do młynka bądź ekspresu. Jest ona wyjątkowo wygodna w użyciu i łatwa w przechowywaniu. Bialetti to producent, który dba o jakość, więc kawa dostarczana jest w mocnych i szczelnych opakowaniach w formie puszek, dzięki czemu dłużej zachowa intensywny aromat.

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i doradzimy w wyborze. Zapraszamy.