• Kategorie
  • Szukaj
  • MOVENPICK

Kawa ziarnista Movenpick — szwajcarska klasa

Milionom ludzi na całym świecie trudno wyobrazić sobie początek dnia bez aromatycznego napoju, którym jest kawa. Movenpick to jedna z przodujących marek, rozpoznawalna nie tylko przez koneserów małej czarnej, ale również bywalców kawiarni i osoby delektujące się smakiem kawy przyrządzanej w domu. Oferowana przez nas kawa Movenpick ziarnista to gwarancja jakości szwajcarskiego producenta. We współpracy z niemieckim potentatem kawowym J.J.Darboven już od 1980 r. marka Movenpick oferuje wysokogatunkową kawę o cennych walorach smakowych.

Kawa Movenpick — aromatyczna moc ziaren

Dostępna w naszym asortymencie kawa ziarnista Movenpick sprzedawana jest w opakowaniach o wadze 0,5kg lub 1kg. Proponujemy gatunek 100%-owej arabici, będącej intensywną mieszanką kaw z różnych regionów świata (Movenpick Der Himmlische) lub też połączenie arabici i robusty w różnych proporcjach. Jedni wolą mocne espresso, inni subtelne latte ze spienionym mlekiem. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferujemy kawy o pełnym, gęstym body, Caffe Crema o subtelnym aromacie z grubą cremą oraz Latte Art, doskonale nadającą się do przyrządzenia cappuccino i mlecznych mieszanek, np. ze smakowym syropem. Na wyróżnienie zasługuje kawa Movenpick ziarnista El Autentico, pochodząca z plantacji ekologicznych, na których przestrzega się zasad poszanowania dla pracowników oraz godnej płacy.

Stopnie palenia kawy — co warto wiedzieć?

Proces wypalania ziaren to kluczowy etap produkcji, wpływający na jej kolor, zapach i smak. Wyróżnia się palenie jasne, średnie, średnio ciemne i ciemne. Dostępna w naszym sklepie internetowym kawa Movenpick ma średni oraz mocny stopień wypalenia, oznaczony w skali od 3 do 5. Palenie średnie jest najczęściej spotykane z uwagi na zachowanie zbalansowanej kwaskowatości oraz łagodnego posmaku goryczy. Im większa moc palenia, tym mniejsza kwaskowatość i zawartość kofeiny. Wysoki stopień nadaje kawie ciemnobrązową barwę, wyraźniejszą, wręcz ostrą gorycz z czekoladową lub orzechową nutą.

Serdecznie zapraszamy do zakupów w naszym sklepie online!