• Kategorie
  • Szukaj
  • Producent - Gimoka

Kawy GIMOKA produkowane są od 1982 r. w nowoczesnym zakładzie w mieście Andalo, w prowincji Sondrio ulokowanej w przepięknej i malowniczej, alpejskiej dolinie Valentino. Firma wykorzystuje najnowocześniejsze technologie palenia kawy. Jest jednym z czołowych włoskich producentów i dystrybutorów kawy dzięki trafnym inwestycjom i intensywnemu rozwojowi. Firma Gimoka Group została założona w latach 80 tych ubiegłego wiekiu. Dzięki pasji  i zaangażowaniu Ivana Padellego kawa Gimoka stałą się jednym z ważniejszych producentów kaw w Italii.

Obecnie palarnia znajduje się w Trezzana Sul Naviglio w Lombardii, koło Mediolanu. Już drugie pokolenie włączyło się w prowadzenia firmy. Rodzinna firma przerodziła się w dużą korporację o zasięgu międzynarodowym i eksportują kawę do różnych krajów. Obecnie w palarni Gimoka Group wypala się ok. 20 000 ton kawy rocznie. Cały proces palenia kawy jest ściśle monitorowany i kontrolowany dbając o wysoką jakość od importu ziaren bezpośrednio z Afryki, Azji i Ameryki Południowej po ich pakowanie w torby, puszki, kapsułki.
Dzięki różnorodności produktów firma ta obsługuje wiele prestiżowych włoskich barów, klientów indywidualnych i korporacyjnych. Kawy Gimoka oddają włoski smak, kulturę i styl życia. Palarnia Gimoka uzyskała miano wiodącego innowatora na rynku kawy i jest symbolem włoskiej jakości i tradycji.