• Kategorie
  • Szukaj
  • Producent - Pellini

Pellini Cafe jest to rodzinna firma, działająca od 1922 roku. Początkowo zajmowała się produkcją ziół leczniczych, by w 1947 roku przebranżowić się na palarnię kawy. Pellini jest piątą co do wielkości palarnią kawy we Włoszech, spośród około 750 palarni kaw w tym kraju a jej produkcję szacuje się na około 12 milionów kilogramów kawy rocznie. Eksportuje kawę na cały świat i znana jest z wysokiej jakości produktów. Sukces Pellini pochodzi z wielkiej pasji i z ciągłego dążenia do palenia kaw najwyższej jakości, przeznaczonych dla koneserów kawy na całym świecie. Pokaźna liczba nabywców marki świadczy o tym, że pasję i gust producenta podzielają odbiorcy. Pellini tworzy własny, unikalny i charakterystyczny smak kawy, który zaspokaja przeróżne gusta miłośników kawy.

Celem palarni jest dostarczenie Klientom kawy o stałej jakości i zawsze wyraźnym smaku. Produkty Pellini spełniają międzynarodowe standardy UNI EN ISO 9001:2000, które gwarantują:
staranne badania i dobór surowców, cykl palenia dostosowany do konkretnej mieszanki,
stałą kontrolę na każdym etapie procesu palenia, dzięki zastosowaniu wyspecjalizowanych narzędzi, degustację kawy i jej pakowanie przez grupę ekspertów - degustatorów, którzy weryfikują jej jakość i smak.